0

دسته‌بندی نشده

بوييي كه واقعا ازار دهنده بود

مارس 6, 2015 در 6:42 ق.ظ توسط

بوييي كه واقعا ازار دهنده بود

سبزپرس- گروه محط انسانی؛ لیلا مسروری: یک واحد کشتارگاهی مستقر در روستای “بهدان ” سراوان در استان گیلان، به دلیل تخلف زیست محیطی پلمپ شد.
امیرو عبدوس، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در گفتگو با خبرنگار سبزپرس گفت: این واحد کشتارگاه صنعتی با سو استفاده از موقعیت سوزاندن پسماند کشاورزی اقدام به سوزاندن لاشه کرده بود که با انشار بوی تعفن آن در شهر و شکایت افراد محلی توسط این اداره کل پلمپ شد.
عبدوس ادامه داد: کشتارگاه های صنعتی معمولا دارای واحد های تبدیل ضایعات بوده و مجهز به سیستم های کنترل آلودگی هوا از جمله “بو سوز” هستند. اما این واحد به دنبال پایش های دوره ای، تیرماه گذشته به دلیل نقص عملکرد در سیستم بوسوز و نیز عدم مدیریت درست سیستم فاضلاب، اخطار در یافت کرد.
وی افزود: این واحد به دلیل عدم تمکین اخطاریه و استفاده مکرر از لاشه سوز، برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی روز چهار شنبه، ۳۰ شهریورماه پلمپ شد.
ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی دفع غیر بهداشتی فضولات دامی، انسانی و مواد زاید و کشتار غیر مجاز دام را از جمله موارد «اقدام علیه بهداشت عمومی» تلقی کرده و مرتکبان چنانچه طبق قوانین خاص مشمول قوانین سخت تری نباشند، به حبس تا یکسال محکوم خواهند شد.

اذر ۹۰

دیدگاهتان را بنویسید